+90.533.311 97 70 altugsenel@gmail.com
+90.533.311 97 70 altugsenel@gmail.com

Altuğ Şenel

Altuğ ŞENEL

MAGMA Fotoğrafçısı / Profesyonel Tur Rehberi

KISACA

Yüksek Mühendis ve profesyonel turist rehberi olan Altuğ Şenel, yıllardır yaptığı doğa yürüyüşleri tecrübelerini son 10 yıldır adım adım yazdığı rehber niteliğinde günce ve bloglarla devam ettiriyor.

Kültür Rotaları gezgini Altuğ Şenel aynı zamanda MAGMA Dergisi fotoğrafçısı ve Hürriyet Seyahat gibi çeşitli gazete ve dergilerde yazı yazıyor.

Bugüne kadar çok sayıda insanı yürümeye teşvik etmiş, www.likyayolu.org sürekli güncel tutulan, çok sayıda insanın kaynak olarak kullandığı, Facebook üzerinden 25.000’e yakın üyesi ile interaktif olarak paylaşımlarını yapıp sorularını sorduğu bir grup. Türkçe içerikli olan site yabancı misafirlerden gelen talepler doğrultusunda Türkçe günceleri parkur parkur özetleyerek www.lycianway.org olarak İngilizce’ye çevirdi

Altuğ Şenel, Likya Yolu’nun yanısıra, ülkemizdeki diğer yürüyüş yollarını da adım adım yürüyerek paylaşmaya devam ediyor. Tüm web linklerinin bulunduğu www.hikeinturkey.com adresi üzerinden güncel duyuru ve yayınlar yapılıyor.

Son olarak 2018 yılı başında çıkardığı “Adım Adım Likya Yolu” kitabı gerek içerik gerekse doğa yürüyüşü bakımından doğa yürüyüşü yapacaklar için temel kaynak olarak kullanılıyor. “Adım Adım Likya Yolu” başka hiçbir kaynağa ihtiyaç duymadan tüm Likya Yolu’nun yürünebilmesini vadediyor.

Altuğ Şenel geçtiğimiz aylarda sosyal dünya üzerinden insanların bir araya geldiği, katılım sınırlamasının olduğu özel etkinliklere de liderlik yaparak yürümenin felsefe ve düşünme biçimi olduğunu anlatıyor ve katılımcılarla karşılıklı sinerji ortamı yaratıyor.

2018 yılının sonunda Altuğ kurumsal ve maaşlı keriyerine son vererek Marmaris’e yerleşti ve serbest olarak çalışmaya başladı. 

Yola düştükten sonra başlayan DEĞİŞİM

Turist Rehberliği
Muğla Rehberler Odası Üyesi ve Profesyonel Tur Rehberi
Fotoğraf
Anadolu Üniversitesi, Açıköğretim Fakültesi, Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Bölümü
TFSF - Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu
Yarışmalar Birimi "Yarışma Gözlemcisi"
Özel Sektör
Ford Otosan, Satınalma ve Mali İşler Departmanlarında Yöneticilik
Yüksek Lisans
İ.T.Ü Makina Fakültesi Makina Mühendisliği
Yolun Başlangıcı
İ.T.Ü Makina Fakültesi Makina Mühendisliği Bölümü

Program detayları ve talepleriniz için iletişime geçebilirsiniz

İLETİŞİM

Phone : +90 – (533) – 311 97 70
Email : altugsenel@gmail.com