+90.533.311 97 70 altugsenel@gmail.com
+90.533.311 97 70 altugsenel@gmail.com

“Yol’da olmak” – Likya’da 1 hafta – Ekim 2020

0
DOLDU!!!!
TL1,500
DOLDU!!!!
TL1,500
Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

2705
 • Özenle hazırlanmış program
 • Yerel konaklama ve ativiteler
 • Gruplara özel paket programlar
 • Minimum transfer
 • Doğa, kültür ve tarih etkinliği
 • Bölgeye özel rehberlik

Sorunuz mu var?

Gruplara özel programları, merak ettiklerinizi çekinmeden sorabilirsiniz.

altugsenel@gmail.com

Total Page Visits: 1457 - Today Page Visits: 2
Likya'da 8 Gün

Altuğ Şenel ile Fethiye’den Kaş’a “8 gün Likya” 

17/25 Ekim 2020
“Yol’da olmak”
Likya Yolu’nda “Adım Adım” yürüyüp kendi yol hikayemizi birlikte yazalım. Yol, sakinlik ve değişim “Yol’da” olur

Nereden Nereye?

Fethiye – Kaş

Etkinlik Tarihleri ve Fiyatlar

5 GÜN: 17 Ekim 2020 Cumartesi – 21 Ekim 2020 Çarşamba (4 gece, 5 gün) – 1.500 TL*

8 GÜN: 17 Ekim 2020 Cumartesi – 25 Ekim 2020 Pazar (8 gece, 8 gün) – 2.450 TL*

* İki kişilik odalarda tek kişi fiyattır.

Paket İçeriği

 • Pansiyon Konaklama (Kahvaltı ve bazı lokasyonlarda akşam yemeği dahil)
 • Yürüyüş boyunca tüm ulaşım ve bagaj transferleri
 • Rehberlik Hizmetleri
 • Öğle Yemekleri (imkan olan yerlerde yerel halkın misafiriyiz)
 • Altuğ Şenel imzalı "Adım Adım Likya Yolu" Kitabı
 • Zorunlu TURSAB seyahat sigortası

Pakete Dahil Olmayanlar

 • Müze girişleri (Müzekart almanız tavsiyedir)
 • Kişisel harcamalar (market alışverişleri ve alkollü içecekler)
 • Ekstralar (içecekler, özel transferler)

Olmazsa Olmaz

 • Yürüyüş Batonu (çift)
 • Doğa faaliyetine uygun ayakkabı
 • Sırt çantası (minimum 35-40 litre)
Yol Boyunca Karşılaşacaklarımız

Köy yerlerinde yiyeceğimiz yemekler, enfes manzaralar ve tarih bizi bekliyor olacak. Manzaralar ve tarih her turun değişmeyen ve her Likya Yolu etkinliğinde görebileceğiniz standart detayları.

Yerel halkla ve yürüyüşçülerle karşılaşacağız. Sohbet edeceğiz. Neden yollara düştüklerini öğreneceğiz. Herkesin farklı hikayesi ve amacı var.

Bu standart yürüyüş ve doğa organizasyonu değil. Neden yollara düştüğümüzü, neden tarihe dokunduğumuzu soracağız birbirimize. Akşamları kısa kısa sohbet edeceğiz. Yollar üzerine. Yolun başında ortaya birkaç kelime atacağız. Birkaç gün sonunda bu kelimeler üzerinde konuşacağız. Kelimeleri birleştirmeye çalışacağız. Yolun sonunda yepyeni bir yol açmak, birbirimizden birşeyler almak için de biraraya geliyor olabiliriz. Kimbilir?

Bu turu sadece bir doğa yürüyüşü olarak görmeyin. Yol üzerinde, yol sonlarında kısa kısa sohbet edeceğiz. Birarada olacağız. Birbirimizle karşılıklı “yol” düşüncelerimizi paylaşacağız. İlk gün ile son gün arasında çok fark oluğunu göreceksiniz. Altuğ Şenel tura katılacaklara sadece bölgenin doğa ve tarihi hakkında rehberlik yapmaya değil onlarla birlikte yürümeye geliyor. Her yol Altuğ için yepyeni bir başlangıç anlamına geliyor…

Yolda edineceğiniz arkadaşlıkları, dostlukları görecek, yıllar önce verilmiş bir selamın içerisinde siz de dahil olacaksınız.

Yolun belirli noktalarında durup kısa kısa sohbet edeceğiz. Altuğ size yollara düşmeyi, kendi yolunu anlatacak. Sizin de katılımınızı bekliyor olacağız tabii. Yürüyüşten sonra sizler de yazmaya başlarsınız hikayenizi. Kimbilir?

 • Kelebekler Vadisi
 • Kabak Koyu
 • Yediburunlar
 • Pydnai Kalesi
 • Letoon Antik Kenti
 • Xanthos Antik Kenti
 • Kalkan
 • Kaş Yaylaları
 • Phellos Antik Kenti
 • Kaş
 • Yol arkadaşlıkları ve dostluklar
 • Baton ve adımlarınızın ahengi
Program

Buluşma Günü - 17.Ekim.2020.CumartesiBuluşma

Farklı saatler ve şehirlerden geleceğimiz için ilk gün yürüyüş programı olmayacak ancak erken gelenlerle yarım günlük bir Kayaköy-Ölüdeniz yürüyüşü yapabiliriz.

Farklı ulaşım saatleri sebebiyle Dalaman havaalanından gelecekler Havaş veya Muttaş araçları ile Fethiye’ye ulaşabilirler. Dalaman-Fethiye (Otogar) bir saat sürüyor.

Konaklamamız yürüyüşe başlayacağımız Ovacık’ta (Fethiye) olacak.

Gün 1 - 18.Ekim.2020.PazarOvacık - Kozağaç - Faralya (14 km.)

Kahvaltı sonrası Ovacık’ta başlangıç noktasından yürüyüşümüz başlıyor.

Yolda ilk adımlar. Hayallerin başlangıcı…

İlk gün yürüyüşünü gerek fotoğraf molaları, sohbet ve ısınma açısından biraz daha kısa tutuyoruz. Çünkü Likya Yolu’nun unutulmaz manzaralarından birkaçı bu parkur üzerinde bulunuyor.

Yol üzerinde molalarımız sırasında Altuğ Şenel akşam yemekte veya sonrasında yapacağımız sohbetimizin konusunu ve yol boyunca yapacağımız konuşmalar hakkında kısa bilgi verecek.

Gün 2 - 19.Ekim.2020.PazartesiFaralya – Alınca (16 km.)

Kahvaltı sonrası Faralya’dan kısa bir yürüyüşün ardından Kabak koyuna ulaşacağız. Kabak’ta sahile inmeyeceğiz. Yukarıda vereceğimiz kısa molanın ardından Alınca çıkışımız başlıyor.

Biraz yorucu olsa da yorulduğunuzu anlamadan Alınca’ya ulaşmış olacağız.

Alınca’da çıkış rotası, gün sonu ve manzara tüm rotanın unutulmazları arasında olacaktır. Yorulmak düşündürür.

Akşam yemek sonrası Altuğ yolun nasıl başladığını, onu buraya getiren yolları, hikayesini anlatacak. Sıkmadan. Sıkılmadan. Tabii katılımcıların da katılımları önemli. Alınca Likya Yolu üzerinde köy yaşantısının başladığı ilk yerleşim denilebilir.

Gün 3 - 20.Ekim.2020.SalıAlınca – Bel (15 km.)

Alınca’dan yola çıktıktan sonra rotamız antik Likya kenti Sidyma üzerinden Bel olacak. Sidyma’da öğle yemeği molası sonrası Bel’de yürüyüşümüzü tamamlayacağız.

Gerek yaş ortalaması, gerekse dinginliği ile huzur veren bir köy olan Sidyma’da “sakinlik ve durmak” üzerine kısa bir sohbetimiz de olacak.

Gün 4 - 21.Ekim.2020.ÇarşambaBel – Gavurağılı (9 km.)

İnişin yorucu olduğu yürüyüşümüzü Gavurağılı’nda tamamlayacağız. Yol boyunca manzaralar tüm yorgunluğunuzu unutturacak. Gavurağılı’nda denize girme imkanımız da olacak. Pansiyona yerleştikten sonra isteyenler denize girebilir, isteyenler dinlenerek vakit geçirebilirler.

Mesafe kısa olduğundan bu rota üzerinde öğle yemeği molamız olmayacak.

Yürüyüşü “5 gün” olarak tercih eden arkadaşlarımızı buradan Fethiye Otogarı’na transfer edeceğiz. Havaalanına Fethiye Otogar’dan Havaş otobüsü yerine transfer aracı ile devam etmek isteyenler için ek bir transfer ücreti olacaktır. Kalan arkadaşlar ile Kaş’a yürüyüşümüz Kalkan Sarnıçbaşı Mevkisinden devam edecek.

Transfer sırasında yolumuzun üzerinde Pydnai Kalesi, kutsal merkez Letoon ve başkent Xanthos’u göreceğiz. Kumluca ve Kınık yoğun yerleşim, ticaret ve sera bölgeleri olduğundan turun kalan kısmına devam edenler ile bu kısımları araç (transfer) ile geçiyor olacağız.

Gün 5 - 22.Ekim.2020.PerşembeAkbel - Sarıbelen (12 km.)

Kaş’a adım adım yaklaşıyoruz. Likya Yolu’nda Kalkan-Kaş geçişi sahil şeridi dar olduğundan deniz seviyesinden yaklaşık 750 metre yükseklikteki yerleşimlerden yapılıyor. Akbel’den çıkış zorlu olsa da manzaralar tüm yorgunluğunuzu unutturacak.

Bezirgan’da kısa bir molanın ardından Sarıbelen’e 2.5 saatin sonunda ulaşmayı planlıyoruz.

Gün 6 - 23.Ekim.2020.CumaSarıbelen - Gökçeören (12 km.)

Geniş yaylalar, tarlalar arasından Gökçeören’e ulaşacağız. Öğle yemeğimiz yol üzerinde. Keyif alacaksınız hatta kalkmak zor gelecek.

Bu gece yaylada, büyük yerleşime inmeden önce geçireceğimiz son gece. Arkamızda bıraktığımız yolları, arkadaşlıkları, selamları, ve en önemlisi hatta ilk gün konuştuklarımızı burada da tekrar konuşacağız.

Gün 7 - 24.Ekim.2020.CumartesiGökçeören - Kaş (32 km.)

Son parkur tüm rotanın en zorlusu. Ancak emin olun yürümeye alışmış olacaksınız. Gerek mesafenin uzun olması gerekse keyif almanız için sırt çantasız yürüyeceğiz. Çantalarımız bizden önce Kaş’a ulaşacaklar.

Uzunluğuna aldanmayın, bugüne kadar bitiremeyen olmadı 🙂

Kaş’a gündüz ulaşmak için sabah erken yola çıkacağız. Zorluk olsa da izole rotalar, Phellos antik kenti ve Girdavlı’dan Kaş manzarası bu rotanın unutulmazları arasında. Son gecemiz Kaş’ta.

Akşam yemeği Kaş’ta alternatifin çok olması sebebiyle fiyata dahil değil. Fakat herkesin ortak olarak karar verdiği bir yere gidip “inanamıyorum bitti mi şimdi?” sorularınıza tek tek cevap vereceğim.

Gün 8 - 25.Ekim.2020.PazarFethiye'ye Dönüş (Transfer)

Kaş  – Fethiye arası yaklaşık 2.5-3 saat. Uçak ve otobüs saatlerine bağlı olarak sabah saatlerinde Kaş’tan ayrılacağız. Herkesin farklı uçuş ve otobüs saatleri olabileceğinden çıkış saatini Kaş’ta organize edeceğiz. Fethiye’ye kadar transfer ücreti paketin içerisindedir. Havaalanına Fethiye Otogar’dan Havaş otobüsü yerine transfer aracı ile devam etmek isteyenler için ek bir transfer ücreti olacaktır.

Böylelikle Fethiye’den başlayarak minimum transferler ile başka bir yerde olmayan bir program ile adım adım Kaş’a ulaşmış olacağız. Zaman kısıtımızdan dolayı Kaş’a kadar iki günlük Xanthos – Akbel – Patara rotasını yürümemiş ve Ge’yi (Sidyma üzerinden yürüyeceğiz) görmemiş olacaksınız. Arkanızda görmedim diyeceğiniz başka bir rota bulunmuyor. Gün gelir oraları da beraber yürürüz…

Kaş’tan Fethiye’ye yapacağımız transfer tur paketine dahildir.

Katılımcılar yürüyüş süresince Altuğ Şenel ile bir adımın insanın yaşamını nasıl değiştirebileceğini, sakin hayatın, yürümenin bir düşünme biçimi olabileceğini, “Adım Adım Likya Yolu” kitabının ortaya çıkışını ve yürümek üzerine sohbet edip, Altuğ’un yol boyunca yürüyüşçüler, yerel insanlarla kurduğu dostluğu, birçok özel noktada doğanın ve manzaranın tadını çıkarma fırsatını bulacaklar.

Fotoğraflar
Önemli Bilgilendirmeler ve Detaylar

MAGMA Dergisi ve Hürriyet Seyahat yazarı, Kültür Rotaları gezgini Altuğ Şenel ile antik Likya Yolu’nda yürüyüş ve doğa üzerine sohbet ederek, antik ve yörük patikaları aşındıracağız. Yürüyüş Yolları gezgini ve kokartlı (çalışma kartlı) profesyonel turist rehberi Altuğ Şenel’in liderliğinde bu etkinlik sonunda 600 km.lik yolun devamını yürümek isteyeceksiniz.

Konforlu ve verimli bir yürüyüş için katılım sayısı sınırlıdır.

Bu etkinlik bir doğa yürüyüşü olduğundan, yürüyeceğimiz bölgeler sürdürülebilir turizm kapsamında yerel insanlar tarafından hizmet veren işletmeler (çoğu) olduğundan yıldızlı otel konfor beklentinizin olmaması (temizlikleri konusunda endişe olmasın), yürüyüş ekibi ile uyum büyük önem taşımaktadır. Böyle bir durumda öncelikle kişinin kendisi zorlanır. Parkurları performansı yeterli olan herkes yürüyebilir.

Alerjisi veya kronik rahatsızlığı olan katılımcıların kayıt ve yürüyüş öncesinde rahatsızlıkları ile ilgili bilgi vermeleri gerekmektedir.

Doğa şartlarından kaynaklı zorunlu rota değişiklikleri olabilir. Bu sebeple faaliyete katılacaklar kimseleri bu durumlardan sorumlu tutmamaları gerekmektedir.

Faaliyetlerde katılım iptalleri sorun yaratabilmektedir. İptallerde yerinize katılımcı bulunması zor olduğundan zarar olacak kısım için (özellikle transfer ve konaklama) ödeme gerekecektir.

Yürüyüşü belli bir noktada bırakmak isteyenler (ücreti katılımcıya ait olmak üzere) için transfer imkanı sağlanabilir.

İlkbahar ve Sonbahar dönemi Likya Yolu’nun en yoğun dönemleri olduğundan katılım teyidinizi son günlere bırakmamanızı tavsiye ederim. Geç kalındığında rezervasyon sorunu yaşanabilir.

Bu bir performans yürüyüşü olmayacak. Sağlıklı bir organizasyon yapabilmek adına katılımcı sınırı olacak. Etkinliğe katılmayı planlayanlar için doğa yürüyüşüne uygun kıyafetler ve diğer zorunlu ekipmanların listesi ayrıca duyurulacaktır. Hava şartlarını dikkate alarak rota değişikliği yapılabilir.

Yüksek tansiyon, kalp, astım, adale/eklem romatizması, epilepsi (sara) vb. doğada tıbbi müdahelesi güç olan hastalıklara sahip kişilerin etkinliğe katılması uygun olmayabilir. Bu konuda önceden iletişime geçilmesinde fayda olacaktır.

Faaliyetin düzenlenmesi için minimum katılımcı sayısı 6’dır.

Altuğ Şenel

Yüksek Mühendis ve profesyonel turist rehberi olan Altuğ Şenel, yıllardır yaptığı doğa yürüyüşleri tecrübelerini son 10 yıldır adım adım yazdığı rehber niteliğinde günce ve bloglarla devam ettiriyor.

Kültür Rotaları gezgini Altuğ Şenel aynı zamanda MAGMA Dergisi fotoğrafçısı ve Hürriyet Seyahat gibi çeşitli gazete ve dergilerde yazı yazıyor.

Bugüne kadar çok sayıda insanı yürümeye teşvik etmiş, www.likyayolu.org sürekli güncel tutulan, çok sayıda insanın kaynak olarak kullandığı, Facebook üzerinden 25.000’e yakın üyesi ile interaktif olarak paylaşımlarını yapıp sorularını sorduğu bir grup. Türkçe içerikli olan site yabancı misafirlerden gelen talepler doğrultusunda Türkçe günceleri parkur parkur özetleyerek www.lycianway.org olarak İngilizce’ye çevirdi

Altuğ Şenel, Likya Yolu’nun yanısıra, ülkemizdeki diğer yürüyüş yollarını da adım adım yürüyerek paylaşmaya devam ediyor. Tüm web linklerinin bulunduğu www.hikeinturkey.com adresi üzerinden güncel duyuru ve yayınlar yapılıyor.

Son olarak 2018 yılı başında çıkardığı “Adım Adım Likya Yolu” kitabı gerek içerik gerekse doğa yürüyüşü bakımından doğa yürüyüşü yapacaklar için temel kaynak olarak kullanılıyor. “Adım Adım Likya Yolu” başka hiçbir kaynağa ihtiyaç duymadan tüm Likya Yolu’nun yürünebilmesini vadediyor.

Altuğ Şenel geçtiğimiz aylarda sosyal dünya üzerinden insanların bir araya geldiği, katılım sınırlamasının olduğu özel etkinliklere de liderlik yaparak yürümenin felsefe ve düşünme biçimi olduğunu anlatıyor ve katılımcılarla karşılıklı sinerji ortamı yaratıyor.

 

4 GECE LİKYA YOLU

FETHİYE/OVACIK – KARADERE 

Konaklama : Pansiyon

Faaliyet Ücreti: 1500 TL. Konaklamalar iki kişilik odalarda kişi başıdır. Tek kişilik talepler için iletişime geçebilirsiniz.

Ücrete dahil hususlar: Fethiye’den başlayıp, Fethiye’de biten tüm ulaşımlar (Dalaman Havaalanı-Fethiye Otogar ulaşım ücrete dahil değildir), Buluşma günü dahil olmak üzere 4 gün 4 kahvaltı, 4 akşam yemeği, öğle yemekleri, ara ulaşımlar, yürüyüş rehberlik hizmeti (Katılımcıların geliş ve dönüş destinasyonları Dalaman Havaalanı veya Fethiye Otogarı olabileceğinden Fethiye – Dalaman Havaalanı ulaşım organizasyonu isteğe bağlı (ekstra) olarak yapılacaktır.)

Ücrete dahil olmayan hususlar: atıştırmalıklar (yanımıza ağırlık olmayacak şekilde atıştırmalık alacağız, öğle yemekleri için de imkan olduğu takdirde alışveriş yapılabilir veya konakladığımız pansiyonlarda hazırlık yaptırılabilir. Bunun için ciddi bir bütçe ayrılmasına gerek yoktur), kişisel harcamalar (hediyelik, konakladığımız noktalardaki soğuk ve alkollü içecekler), ören yeri girişleri, olursa-tekne kiralama ücreti vb ekstra hizmetler

 

8 GECE LİKYA YOLU

FETHİYE/OVACIK – KAŞ

Konaklama : Pansiyon

Faaliyet Ücreti: 2450 TL. Konaklamalar iki kişilik odalarda kişi başıdır. Tek kişilik talepler için iletişime geçebilirsiniz.

Ücrete dahil hususlar: Fethiye’den başlayıp, Fethiye’de biten tüm ulaşımlar (Dalaman Havaalanı-Fethiye Otogar ulaşım ücrete dahil değildir), Buluşma günü dahil olmak üzere 8 gün 8 kahvaltı, 7 akşam yemeği (Kaş’ta yiyeceğimiz akşam yemeği dahil değildir), öğle yemekleri (bazı rotalarda yanımıza kumanya alacağız), ara ulaşımlar, yürüyüş rehberlik hizmeti (Katılımcıların geliş ve dönüş destinasyonları Dalaman Havaalanı veya Fethiye Otogarı olabileceğinden Fethiye – Dalaman Havaalanı ulaşım organizasyonu isteğe bağlı (ekstra) olarak yapılacaktır.)

Ücrete dahil olmayan hususlar: atıştırmalıklar (yanımıza ağırlık olmayacak şekilde atıştırmalık alacağız, öğle yemekleri için de imkan olduğu takdirde alışveriş yapılabilir veya konakladığımız pansiyonlarda hazırlık yaptırılabilir. Bunun için ciddi bir bütçe ayrılmasına gerek yoktur), kişisel harcamalar (hediyelik, konakladığımız noktalardaki soğuk ve alkollü içecekler), olası ören yeri girişleri, olursa-tekne kiralama ücreti vb ekstra hizmetler

Kredi Kart veya taksitli ödeme için iletişime geçebilirsiniz.

Tüm turların organizasyonu TUREB Lisanslı Rehberler ve TÜRSAB belgeli Acenta ve Ulaşım Araçları ile yapılmaktadır.

1 travellers are considering this tour right now!